
E.1 Rundsum, budsjetter og økonomistyring (webinar)
- Passer for:
Nybegynnere i Horisont Europa som ønsker tematisk fordypning og praktisk innsikt – uavhengig av rolle. Nivå 1 (nybegynner).
- Pris:
Kurset er gratis.
Om arrangementet
Kurset gir en praktisk innføring i rundsum-finansiering, hvordan du skriver søknad om et rundsum-prosjekt, og hvordan du kan planlegge og lede et slikt prosjekt på en effektiv måte.
Du lærer de viktigste prinsippene for rundsum-søknader, inkludert hvordan du fyller ut søknadsskjemaer og fordeler arbeidspakker mellom partnerne. Kurset tar også for seg viktige regler og oppgaver knyttet til prosjektledelse, betalinger, rapportering og dokumentasjon i rundsum-prosjekter.
Det er Europa Media som holder kursene, og de holdes på engelsk. Finn fullstendig beskrivelse av kurset med program på de engelske sidene våre.
Påmeldingslenke til kurset kommer i slutten av august.
---
Forskningsrådet tilbyr en strukturert kursrekke for søkere til Horisont Europa. Kursene er organisert etter tema, prosjektrolle og erfaringsnivå.
Introduksjonskursene (serie A og E) passer for alle roller, mens serie B, C og D er tilpasset spesifikke roller i et prosjekt.
E. Rådgivning og interaktive arbeidsmøter
Kursene i E-serien passer for nybegynnere i Horisont Europa som ønsker tematisk fordypning og praktisk veiledning – uavhengig av rolle.
Du finner alle kursene på nettsiden vår.
E.1 Rundsum, budsjetter og økonomistyring
E.2 Juridiske avtaler, tilskuddsavtaler og konsortiumavtaler
E.3 Oppstart av prosjekter i Horisont Europa
E.4 Budsjettutvikling
E.5 Klyngeutlysninger og analyse av utlysningstekster
E.6 Formidling, kommunikasjon og anvendelse av resultater i Horisont Europa
Meldinger ved utskriftstidspunkt 6. august 2025, kl. 09.38 CEST