Spør KI-samtaleroboten vår
EU-flagg med dubinsstreker
Søkerwebinar

Horisont Europa Bridging Actions 2027: Bruk av KI-strategier som verktøy i utvalgte fagområder

Passer for:

Forskningsmiljøer, næringsliv og offentlig sektor

Digitalt:

Arrangementet strømmes

Om arrangementet

De siste utlysningene av dagens Horisont Europa markerer overgangen til Europas neste rammeprogram for forskning og innovasjon. Forskningsrådet og Innovasjon Norge til et første innblikk i utlysningene som markere overgangen fra dagens Horisont Europa til neste rammeprogram. Disse "Brigding Actions"  åpner i september med frist i februar 2027.

Vi arrangerer tre korte webinarer for å gi et innblikk i hva som kommer i tre grupper av «Brigding Actions»:

  • Forskningsinfrastruktur
  • Bruk av KI-strategier
  • Kunnskapsvalorisering – dvs, hvordan vi kan ta i bruk forskningsresultater

I webinaret Horisont Europa Bridging Actions 2027: Bruk av KI-strategier forteller vi om utlysninger i arbeidsprogrammet for 2027 som retter seg mot bruk av kunstig intelligens i utvalgte fagområder, i tråd med Europakommisjonens "Apply AI Strategy | Shaping Europe’s digital future".

Utlysningene omfatter praktisk anvendelse av kunstig intelligens på tvers av medieplattformer, autonom mobiitiet, energisystemer og skalering av AI-modeller. 

Arrangementet holdes på norsk. 

Program

  • Kort orientering om endringer vi kan vente oss i FP10
  • Presentasjon av utlysningene om bruk av KI-strategier i arbeidsprogrammet for 2027 "Brigding Actions"
  • Spørsmål og svar

Kontakt

Lurer du på noe?
Kontakt

Meldinger ved utskriftstidspunkt 11. september 2026, kl. 01.50 CEST

Varslet nedetid Min side (nytt system)

I tidsrommet frå fredag 11. september kl. 14.00 til måndag 14. september kl. 08.00 oppdaterer vi det nye systemet vårt. I denne perioden vil det ikkje vere mogleg å arbeide i systemet. Du kan oppleve noko ustabilitet i systemet i tida rett etter oppstart. Vi jobbar kontinuerleg med å forbetre løysinga og håpar du vil vere tolmodig med oss.