Gå direkte til innhold

The National Polar Committee

The Norwegian National Committee on Polar Research is an advisory strategic Committee for the Research Council of Norway. The current Committee is nominated for the period 1 June 2010 - 31 December 2013.

Bo Andersen, Direktør  

Rolle i programmet:
Styreleder
Arbeidssted:
Norsk Romsenter
E-post:
bo@spacecentre.no
 

Loeng Harald, Forskningsleder  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Havforskningsinstituttet
E-post:
harald.loeng@imr.no
 

Susan Barr, Seniorrådgiver  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Riksantikvaren
E-post:
susan.barr@ra.no
 

Gunnar Sand, Direktør  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
SINTEF
E-post:
gunnar.sand@sintef.no
 

Jan-Gunnar Winther, Direktør  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Norsk Polarinstitutt
E-post:
winther@npolar.no
 

Kari Nygaard, Adm.dir.  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
NILU
E-post:
kny@nilu.no
 

Mette Marianne Svenning, Instituttleder  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Institutt for arktisk og marin biologi, Universitetet i Tromsø
E-post:
mette.svenning@uit.no
 

Hanne Greiff Johnsen, Prosjektleder  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Statoil ASA - Trondheim Forskningssenter
E-post:
hanjo@statoil.com
 

Kristine Offerdal, Forskningsleder  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Institutt for forsvarsstudier
E-post:
kofferdal@ifs.mil.no
 

 

 

Fridtjof Mehlum, Forskningssjef  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Naturhistorisk museum Universitetet i Oslo
E-post:
fridtjof.mehlum@nhm.uio.no
 

Björn Dahlbäck, Föreståndare  

Rolle i programmet:
Medlem
Arbeidssted:
Polarforskningssekretariat, Stockholm
E-post:
bjorn.dahlback@polar.se
 
Publisert:
18.01.2006
Sist oppdatert:
09.10.2013