Gå direkte til innhold

5 søknader mottatt til søknadsfristen 12. oktober 2011

PETROSAM har i høst lyst ut inntil 4 millioner kroner til forskerprosjekter, rettet mot prosjektlederne som i dag mottar støtte fra programmet. Det er kommet inn 5 søknader på totalt 5,6 millioner kroner.

Formålet med utlysningen var at gjenstående midler i PETROSAM skal bidra til forskning av høy kvalitet og med relevans for de tematiske prioriteringene i programplanen. Kun prosjektledere for de tre store prosjektene som i dag mottar støtte fra programmet kunne søke, og en viktig føring var at de nye prosjektene skal supplere forskningen i det pågående hovedprosjektet. Hver søker kunne sende inntil to søknader, der søknadssummen kunne være mellom 0,8 til 1,2 millioner kroner.

Søknadene vil bli vurdert av internasjonale fageksperter, før de skal endelig behandles av programstyret. Det er lagt opp til å gjennomføre søknadsbehandlingen 13. desember.

Skrevet av:
Mathias Ytterdahl
Publisert:
 13.10.2011
Sist oppdatert:
21.08.2012