Gå direkte til innhold

Vel gjennomførte seminarer

I forbindelse med at det nylig ble ferdigstilt nye delstrategier innen fire forskjellige innsatsområder, har OG21 i april gjennomført tre seminarer som presenterte strategiene og dagens teknologi- og kunnskapstrender.

Seminarene ble holdt innen temaene «Energieffektiv og miljøvennlig bærekraftig teknologi», «Leting og økt utvinning» og «Fremtidens teknologi for produksjon, prosessering og transport».

Det var godt oppmøte, med deltagere fra næringsliv, institutter og akademia. 

Strategiene

Etter etableringen av OG21 har man lykkes med å få oljeselskaper, universiteter, forskningsinstitusjoner, leverandørindustri og myndigheter til å samle seg om en felles nasjonal teknologistrategi - og sikre en mest mulig effektiv og målrettet forskningsinnsats i den norske petroleumssektoren. 

Strategien gir blant annet anbefalinger til OED om hvordan den offentlige forskningsinnsatsen bør prioriteres gjennom forskningsprogrammene PETROMAKS og Demo2000.

Skrevet av:
Mathias Ytterdahl
Publisert:
 16.05.2012
Sist oppdatert:
17.10.2012