Gå direkte til innhold

BIA-dagen er blitt Forskningsrådets næringslivsdag

Arrangementet BIA-dagen ble en suksess og flere ville være med. Nå heter arrangementet Forskningsrådets næringslivsdag. Det tar vi på BIA som et kompliment.

Forskningsrådets næringslivsdag (BIA-dagen) er også et sted å møtes. (Foto: Sverre Jarild) Forskningsrådets næringslivsdag (BIA-dagen) er også et sted å møtes. (Foto: Sverre Jarild)

Forskningsrådets næringslivsdag 2011 fant sted 12. april på Det Norske Teatret i Oslo.

Det ble et arrangement med interessante og underholdende foredrag, og mulighet for å pleie nettverk. Etter hovedarrangement ble det arrangert flere miniseminarer med mulighet for faglig påfyll.

Temaet for Forskningsrådets næringslivsdag i 2011 var norsk attraksjonskraft. Har vi det som skal til for å være med i den internasjonale konkurransen? Er vi med i dansen?

Under årets arrangement …

  • Var nærings- og handelsminister Trond Giske opptatt av at forutsetningene ligger godt til rette for optimisme i Norge.
  • Trakk BI-professor Torgeir Reve fram næringsklynger som et viktig virkemiddel for å møte globale konkurranseutfordringer
  • Fortalte Anil Nanduru fra den indiske pionerbedriften Genpact med 43 000 ansatte om hvordan hans bedrift globaliserer tjenester.
  • Viste Marianne T. Poulsen fra Stanfor Research Institute at nordisk innovasjon er for lite brukerorientert.
  • Vakte italiensk-norske Pellegrino Ricardo jubel og latter når han fortalte om hvorfor man ikke bør lykkes med noe i Norge.
     

Du finner mer om arrangementet i 2011 her og her. Se blant annet filmopptak av alle foredragene.

Skrevet av:
Bård Amundsen
Publisert:
 05.02.2010