Gå direkte til innhold
 

Internasjonalt

Forskning er i sin natur internasjonal

Ny internasjonal strategi

Alle Forskningsrådets satsinger skal ha konkrete mål og planer for internasjonalisering, fastslår den nye strategien for internasjonalt samarbeid.

Kontaktpersoner

Forskningsrådet har innført en ordning med internasjonale kontaktpersoner. Henvend deg til disse om du har spørsmål knyttet til våre aktiviteter i de enkelt regionene.

Russland høyt prioritert

Samarbeid med er Russland høyt prioritert i Forskningsrådets strategi for nordområdene. Et nytt forskningsprogram - Russland og internasjonale relasjoner i nordområdene (NORRUSS) - er opprettet for å styrke innsatsen i nordområdene.

Kunnskap på flyttefot

Kunnskapsoverføring mellom norske og utenlandske forskere og forskningsmiljøer, er viktig for å internasjonalisere norsk forskning. Forskningsrådet ønsker å bidra til at flere norske forskere tar et opphold utenlands.

Tips en venn

Din e-post:
Ditt navn:

Din venns e-post:
Kommentar:
Sikkerhetssjekk
Captchabilde